Ružić prenosi Vladi zahtev dva sindikata

27.jan 2022 10:59 AM

Ministar prosvete Srbije Branko Ružić prihvatio je da vladi prenese zahtev dva reprezentativna sindikata o isplati pomoći od 20.000 dinara prosvetnim radnicima.

Taj zahtev podneli su na jučerašnjoj sednici Socijalno-ekonomskog saveta dva reprezentativna sindikata prosvete, Samostalnog sindikata i Nezavisnosti, koji se odnosi na poboljšanje uslova rada prosvetnih radnika.

Ministar Ružić, koji je prisustvovao sednici, rekao je da će predložiti da vlada usvoji zahtev o isplati 20.000 dinara pomoći prosvetnim radnicima u skladu sa mogućnostima koje postoje.

Sindikati očekuju da će vlada prihvatiti taj mali vid satisfakcije, s obzirom na uslove rada tokom pandemije, s kojima se suočavaju prosvetni radnici.